data: 26.07 - 31.07.2016

Historia Jairo


Kiedy studiowałem w Madrycie w roku 2010, zapragnąłem uczestniczyć w ŚDM 2011. Od wielu lat aktywnie uczestniczyłem w młodzieżowych ruchach katolickich w moim kraju, w Kolumbii, a Bóg poprowadził mnie do zaangażowania się w ŚDM: zdecydowałem, ze będę wolontariuszem.

Wiele miesięcy przygotowań w Madrycie ze wspaniałą grupą młodzieży delegowanej przez Archidiecezję przysposobiły nas, już od początku formacji wolontariackiej, do przyjmowania obcokrajowców i korzystania z różnych tras wytyczonych po mieście.

W czasie ŚDM 2011 należałem do grupy wolontariariuszy, którzy w roli przewodnika, zapraszali do zapoznania się z najważniejszymi miejscami w mieście: katedrą kolegiatą św. Izydora, kościołem św. Józefa, itd… Pielgrzymi byli pod wrażeniem tylu miejsc, które pomagają przeżywać wiarę i są środkiem na drodze naśladowania Chrystusa.

Dla mnie było to jedno z najpiękniejszych doświadczeń mojego życia: poznać tyle osób, które przybyły z najodleglejszych stron, o sercach rozpalanych ogniem Ducha św., dla których motywacja jest istotna; kroczyć drogą Chrystusa, słuchać Jego przesłania we wspólnocie z innymi młodymi, którzy także są apostołami Jezusa dzisiaj. 

Zapraszam do podjęcia drogi przygotowań do ŚDM 2016 w Krakowie!

Jairo Antonio Popo Vallecilla


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam