data: 26.07 - 31.07.2016

Historia Adailtona
Witajcie, nazywam się Adailton, mam 21 lat, jestem seminarzystą Archidiecezji Ribeirão Preto, Brazylia. Byłem wolontariuszem na ŚDM w Rio 2013. Było to doświadczenie z tych w moim życiu, o których się pamięta, jedno z najszczęśliwszych.

Od samego początku miałem okazję spotykać się z osobami z różnych regionów Brazylii i świata, doświadczyć powszechności Kościoła w całej pełni: ludzie z całego świata, Papież, biskupi, księża, osoby konsekrowane i świeccy, którzy dzielą tę samą wiarę, są członkami tego samego Ciała, którym jest Chrystus obecny pośród nas, w każdym z nas, obecny w Słowie i w każdej celebrowanej Eucharystii.

Byłem pod wrażeniem osoby Papieża Franciszka, który przemawiając w sposób tak prosty i bliski, z uśmiechem, dzieli się Ewangelicznym orędziem. Zapadły mi głęboko w sercu słowa wdzięczności Ojca Świętego skierowane do nas, wolontariuszy, kiedy nam przypomniał, że powinniśmy z miłością przyjmować powołanie, którym obdarza nas Bóg i podążać pod prąd.

Zdarzały się kolejki, opóźnienia, incydenty nieprzewidziane - przy organizacji wydarzenia z tak wielkim rozmachem jest to chyba nieuniknione - jednak w żaden sposób nie pomniejsza to radości i splendoru ŚDM, a już na pewno nie blokuje Bożej łaski, która działała, działa i zawsze będzie działać między nami, pomimo naszych wad.

Polecajmy Opatrzności owoce ŚDM, także tych najbliższych Dni, w Krakowie 2016. Jeśli Bóg tak zechce, znów jako wolontariusze spotkamy się tam, posłuszni poleceniu Jezusa: Idźcie i czyńcie wszystkich uczniami moimi (por. 28,19).

Adailton Gomes 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam