data: 26.07 - 31.07.2016

Ezequiel David Ifran

Nazywam się Ezequiel David Ifran. Mam 20 lat i pochodzę z Buenos Aires w Argentynie. Piszę, by podzielić się z Wami moim marzeniem, moim pragnieniem z okazji ŚDM w Krakowie 2016. Nie jest ono prostym marzeniem. Bóg już jakiś czas temu zaszczepił je w moim sercu. 

W ostatnich Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro uczestniczyłem jako międzynarodowy Wolontariusz. Moja praca opierała się na informowaniu pielgrzymów (Information Spot). Tego dnia zdecydowałem, że chcę i będę brać udział w każdych ŚDM. Służba Bogu z dala od domu, w obcym kraju była dla mnie najwspanialszym życiowym doświadczeniem.

A teraz opowiem Wam o moim marzeniu. Jest ono trochę szalone, a dla mnie niemalże niedostępne, bo żyję w kraju znacznie oddalonym od Polski, ale z Bożą pomocą nie ma rzeczy niemożliwych. Moim pragnieniem jest służba Bogu w Krakowie, podczas ŚDM 2016. Tym razem jednak nie chcę być tylko Wolontariuszem. Chcę współpracować z organizatorami i pomagać ludziom, dzięki którym ŚDM mogą się odbyć. Czuję, że Bóg zasiał w moim sercu to ziarno i pragnę pozwolić mu urosnąć. Bycie misjonarzem to wspaniała rzecz, a miłosierdzie Boskie jest cudowne!

Nie chcę komplikować tego wyznania skomplikowanymi czy wyrafinowanymi słowami… to po prostu głęboka chęć, pragnienie bycia w zgodzie z Bogiem. Jestem tylko zwykłym chłopakiem, który kocha Kościół i którego przepełnia radość, gdy widzi wiele narodów połączonych przez Chrystusa. Chcę Wam powiedzieć, że jestem całkowicie dostępny i z sercem chętnym do odpowiedzi ma wezwanie Boga. Jestem gotów opuścić swój kraj, rodzinę i przyjaciół w imię służby Bogu!

Jestem katolikiem, który w każdą sobotę i niedzielę aktywnie uczestniczy w życiu swojego Kościoła. Chciałem po prostu podzielić się z Wami moim marzeniem, moją wolą. Jestem wciąż młody, ale moim marzeniem jest niesienie Chrystusa w każde miejsce, do którego dotrę. Myślę, że to byłaby dla mnie wspaniała okazja ku temu. Dziękuję Wam za Wasz czas. Modlę się do Boga o spełnienie mojego marzenia i za powodzenie ŚDM w Krakowie w 2016 roku.

Ezequiel David Ifran
tłum. Anna Doległo

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam