data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

„Zróbcie raban!”

2016-02-04 / Festiwal Młodych


Posiadasz talenty i chcesz się nimi podzielić? Zastanawiasz się, jak wyrazić zamysł Bożego Miłosierdzia poprzez różne środki artystyczne? Zajmujesz się w swoim życiu odkrywaniem powołania i chcesz o tym opowiedzieć? Odpowiedz na wezwanie papieża Franciszka – „Idźcie, zróbcie raban” – zarejestruj się do Festiwalu Młodych lub Centrum Powołaniowego! 

Na ulicach, placach i w parkach miejskich będzie można spotkać młodych, którzy będą dzielić się swoimi talentami, radością i przede wszystkim wiarą w Boga. W ramach Festiwalu Młodych planowane są m.in. koncerty, spektakle, pokazy tańca  i inne wydarzenia kulturalne, nawiązujące tematycznie do hasła lipcowego spotkania. W trakcie ŚDM zostanie także utworzone miejsce, które pomoże młodym poznać różne drogi realizacji powołania. Centrum Powołaniowe będzie składało się z dwóch części: prezentacji działalności wspólnot, zakonów, zgromadzeń i organizacji katolickich oraz Akademii (Boga, Rodziny, Pracy, Miłosierdzia).  

– Centrum Powołaniowe będzie zlokalizowane w Krakowie. W przypadku Festiwalu Młodych planujemy wydarzenia nie tylko w Krakowie, ale także poza nim. Jesteśmy w trakcie rozmów z poszczególnymi gminami. W każdej gminie Festiwal Młodych będzie wyglądać inaczej. Zależy to od zawartej umowy oraz wspólnych ustaleń przedstawiciela gminy i Komitetu Organizacyjnego ŚDM – wyjaśnia Małgorzata Skorupa z Departamentu Festiwalu Młodych.

Aby móc współtworzyć zarówno Festiwal Młodych, jak i Centrum Powołaniowe, należy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny TUTAJ.

Rejestracja

Formularz rejestracyjny składa się z pięciu zakładek. Druga i trzecia strona dotyczy informacji o artyście i projekcie, który został zaproponowany na Festiwal Młodych. Opiekun projektu powinien postarać się o uzyskanie listu rekomendacyjnego, gdyż jego nazwisko będzie wizytówką całego zespołu i gwarantem zaangażowania zgodnie z ideą ŚDM. Wzór pisma znajdzie się w formularzu rejestracyjnym.

Jednym z założeń Festiwalu jest, aby występującymi byli pielgrzymi. To oni mają pierwszeństwo podczas weryfikacji zgłoszeń. Niezarejestrowanie się w systemie dla pielgrzymów nie wyklucza uczestnictwa w Festiwalu Młodych. – Wszystkie zespoły oraz artyści, którzy chcą wystąpić podczas ŚDM, powinni jednak wypełnić formularz zgłoszeniowy do Festiwalu Młodych – precyzuje Małgorzata Skorupa.
Do zgłoszenia chęci uczestnictwa w Centrum Powołaniowym służy czwarta zakładka.

Po dokonaniu rejestracji dalsze informacje będą przekazywane pocztą elektroniczną. Stąd konieczne jest, aby osoba zgłaszająca projekt w ramach Festiwalu lub osoba odpowiedzialna za prezentację w Centrum regularnie sprawdzała skrzynkę mailową, upewniając się, że wiadomość nie została zapisana w folderze Spam.

Wątpliwości pojawiające się podczas rejestracji do Festiwalu Młodych i Centrum Powołaniowego pomagają rozwiać podpowiedzi dostępne w formularzu. W przypadku dalszych pytań należy skontaktować się z Sekcją Rejestracji, która odpowiada za przyjmowanie zgłoszeń. Odpowiedzi udzielają konsultanci (od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 17):

w języku polskim: tel. +48 12 4467261; mail: rejestr@krakow2016.com
w języku angielskim: tel. +48 12 4467262; mail: registration@krakow2016.com
w języku włoskim: tel. +48 12 4467263; mail: iscrizioni@krakow2016.com
w języku hiszpańskim: tel. +48 12 4467264; mail: inscripcion@krakow2016.com
w języku francuskim: tel. +48 12 4467265; mail: enregistrement@krakow2016.com

Pytania dotyczące Festiwalu Młodych i Centrum Powołaniowego, lecz nie związane z rejestracją należy kierować na adres: kultura@krakow2016.com.


Dominika Stoszek

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam