data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Zrób coś dla siebie!

2016-05-06 / Wolontariat


Młodzież wraz z Ambasadorami ŚDM wzięła udział w zdjęciach do spotu promującego udział w wolontariacie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

- Celem spotu jest zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi wolontariatu ŚDM. Jednak zależy nam również na tym, aby upowszechnić samą ideę, istotę służby wolontariackiej: wolontariat to nie tylko wyciągnięcie pomocnej dłoni do drugiego człowieka, ale również doświadczenie formatywne dla samego wolontariusza. Chcesz wreszcie zrobić naprawdę coś dla siebie? To zostań wolontariuszem– wyjaśnia Joanna Zając z sektora promocji ŚDM.

Spot, oprócz zaproszenia do wolontariatu ŚDM, ma przede wszystkim przypominać o tym, że działalność wolontaryjna młodzieży nie kończy się wraz z zakończeniem wydarzeń na ŚDM, lecz wręcz przeciwnie – jest dopiero początkiem. Zdobyte tam doświadczenie powinno znaleźć swoją kontynuację w dalszej działalności młodzieży w swoich środowiskach, także w diecezjach, dekanatach czy parafiach.

Reżyser spotu, ks. Roman Sikoń z TV ŚDM nie zdradza fabuły  - Niech będzie dla nas zaskoczeniem. Mogę jedynie powiedzieć, że poprzez spot chcemy pokazać, co tak naprawdę daje człowiekowi prawdziwe szczęście – wyjaśnia.


Zdjęcia do spotu zostały nakręcone m.in. na Rynku Głównym w Krakowie oraz przy Bramie Floriańskiej. Oprócz młodzieży wystąpili również Ambasadorzy ŚDM, m.in. Łukasz Golec, Brygida Grysiak oraz Dominika Figurska i Michał Chorosiński.

- Myślę, że spot to dobra forma, aby pokazać że jesteśmy razem, że się cieszymy, czekamy na ŚDM i że warto być razem! Chyba każdy czuł jaka energia wyzwala się podczas kręcenia takiego spotu, więc co dopiero będzie się działo w lipcu! Warto pokazać ludziom, że to jest dla nas wielka wspólna radość - mówiła po zakończonych zdjęciach Brygida Grysiak.

- Każda promocja jest cenna a jej owoce poznamy dopiero za jakiś czas. Do jednego dotrze taki spot, do innego wywiad, piosenka, spotkanie czy rozmowa. Każdy sposób jest dobry – dodaje Łukasz Golec.

Również młodzi, którzy już zarejestrowali się jako wolontariusze ŚDM, zachęcali innych do podążenia w ich ślady. - Wolontariat to świetna przygoda, szczególnie podczas ŚDM, ponieważ możemy poznać  ludzi z każdego zakątka ziemi i nawiązać z nimi relacje, które pozostają na długo. Wiem o tym z własnego doświadczenia, ponieważ po raz trzeci będę wolontariuszem na ŚDM – mówi Anna Stadnicka. – Uczestnicząc w ŚDM jako pielgrzym tylko bierzemy a nie dajemy z siebie. Będąc wolontariuszem i bierzemy i dajemy. Powiem nawet, że jako wolontariusz możemy zabrać więcej, bo to, ile dają nam pielgrzymi, jest dużo większe i cenniejsze niż się nam wydaje – zachęca.

Spot będzie można obejrzeć  w drugiej połowie maja. Producentem spotu jest Narodowe Centrum Kultury a producentem wykonawczym Salezjański Wolontariat Misyjny – MŁODZI ŚWIATU.

tekst i fot. Zofia Świerczyńska

Informacje na temat rejestracji do wolontariatu ŚDM można przeczytać TUTAJ.

Więcej zdjęć TUTAJ.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam