26.07 - 31.07.2016

Актуальности

Обратно

Колокол Милосердия прибыл на Campus Misericordiae

2016-04-08 / Campus MiserIcordiae


W lipcu, w czasie ŚDM, papieża Franciszka powita w Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką bicie Dzwonu Miłosierdzia. Dzwon jest już na terenie Campusu. Uroczyste odsłonięcie nastąpiło w Niedzielę Miłosierdzia.

Poświęcenia „Dzwonu Miłosierdzia” dokonał kardynał Stanisław Dziwisz po Mszy świętej w łagiewnickim sanktuarium.

- Wszechmogący Boże, pobłogosław ten nowy dzwon. Spraw niech młodzież, która usłyszy głos tego dzwonu, wznosi serca do Ciebie, gotowa do radości i udziału w troskach braci. Niech śpieszą do kościoła i doświadczą w nim obecności Chrystusa, słuchają twego słowa i do Ciebie zanoszą swoje błagania. – modlił się Metropolita Krakowski.

Wierni w Łagiewnikach mieli też okazję - po raz pierwszy - usłyszeć dźwięk dzwonu odlanego z okazji Roku Jubileuszowego i Światowych Dni Młodzieży. Na powierzchni ważącego pół tony dzwonu umieszczono znak Światowych Dni Młodzieży oraz herby papieża Franciszka, kardynała Stanisława Dziwisza i Jana Pawła II.

Po południu dzwon przewieziono na Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, gdzie został ustawiony (dzwonnica jest w budowie) przed domem dla osób starszych i niepełnosprawnych „Campus Misericordiae” (też jeszcze w budowie). – Ten dzwon będzie brzmiał, gdy będzie potrzebna pomoc – mówił Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki. Nawiązywał tym samym do funkcji jakie będzie spełniał budynek – domu dziennej pomocy dla 45 osób i miejsca dla osób w sytuacji kryzysowych. W pobliżu Caritas zamierza otworzyć magazyny i punkt wydawania żywności "Chleb Miłosierdzia".

Przy dźwiękach orkiestry z Podstolic dzwon odsłonili mieszkańcy Wieliczki.

Dzwon Miłosierdzia wykonano w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Dzwon waży 500 kg, jego serce (wykonane w firmie Rduch Bells&Clocks z Czernicy) waży 27,5 kg a średnica czaszy dolnej wynosi 940 mm, wydaje dźwięk w tonacji a1.


Andrzej Stawiarski

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam.