data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Radujmy się! Nasz Pan zmartwychwstał!

2016-03-24


„Wszystko to stało się nie dlatego, żeby moc Pana miała zaniknąć w naszej słabości, ale żeby nasza słabość mogła się zmienić w niezniszczalną siłę” /św. Leon Wielki/


Moi Drodzy Przyjaciele,

Radujmy się! Nasz Pan zmartwychwstał! Oby ta wieść obiegła całą ziemię i wypełniła światłem wszystkie młode serca, tak bardzo spragnione miłości, pokoju i przebaczenia!

Radujmy się, bo miłość zwyciężyła śmierć, na zawsze i ostatecznie! Nie lękajmy się zanurzyć w tej radości, niech nas obmywa i oczyszcza, odnawia naszą nadzieję i napełnia niezniszczalną, życiodajną siłą dobra, pojednania i pokoju!

Wierność Boga jest większa niż nasza słabość i grzech! Jego miłosierdzie zwycięża, podnosi i umacnia. Zawsze i pomimo wszystko. Dzięki Jego miłosierdziu zmartwychwstajemy do pełni Życia. Jego miłosierdzie ocala świat!

Otwórzcie Wasze serca na Dobrą Nowinę o Zmartwychwstałym Jezusie, który przyszedł po to, by obdarzyć nas miłością bez końca, ponad krzyż i śmierć, ponad grzech i zło! Napełnieni Jego mocą, idźmy, by głosić orędzie miłosiernego Pana. Nie ustawajmy w drodze, bo udręczony świat potrzebuje światła nadziei, chwiejący się i osłabli – siły, a zrozpaczeni i wątpiący – pokrzepienia. Nieśmy radość świadków Bożego Miłosierdzia wszystkim spragnionym miłości i odrzuconym, w niespokojnym i podzielonym świecie.

Drodzy Młodzi,

Już niebawem, w Krakowie, będziemy wspólnie radować się spotkaniem z Jezusem Zmartwychwstałym i Miłosiernym. Mam nadzieję, że nie zabraknie nikogo z Was na tym wielkim święcie wiary Kościoła młodych, że wypełnicie swoim entuzjazmem ulice i place polskich miast, z odwagą i mocą głosząc, że Jezus żyje, a Jego miłosierdzie nie ma końca.

W pielgrzymowaniu do Krakowa towarzyszę Wam moją modlitwą u Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, w miejscu, do którego od lat dziecięcych aż po schyłek życia pielgrzymował Patron ŚDM – św. Jan Paweł II, i które jest szczególnie bliskie także mojemu sercu. Z ufnością powierzam Was opiece i macierzyńskiej trosce Matki Miłosierdzia.


Bp Damian Muskus OFM
Koordynator Generalny
Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016


Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam