data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

List z Angarska na Syberii

2015-11-04


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pisze do Was młodzież z Angarska. Jest to nieduże syberyjskie miasto w obwodzie Irkuckim, położone nad rzeką Angarą. Angarsk należy do największej diecezji świata - św. Józefa (jedna z czterech katolickich diecezji Rosji). Parafia w naszym mieście, również pod wezwaniem św. Józefa pojawiła się zupełnie niedawno, samo nasze miasto również jest bardzo młode (założone w 1948 roku).

Wszyscy wychowywaliśmy się w rodzinach ateistycznych i do Pana przychodziliśmy samodzielnie i wszyscy w różnym wieku. Teraz aktywnie uczestniczymy w życiu parafii, spotykamy się na zjazdach diecezjalnych, rekolekcjach i pomagamy siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej, posługującym u nas.

Nigdy nie mieliśmy możliwości pojechać na ogólnorosyjskie czy światowe spotkanie młodzieży, nie wiemy, czym żyją inne parafie, czym żyje młodzież katolicka i ile nas w ogóle jest na świecie! Bardzo chcemy porównać rozwój wspólnot katolickich w innych krajach, miastach, jesteśmy ciekawi, czy i czym różnią się inne parafie od naszych syberyjskich.

Dawno marzyliśmy o tym, żeby pojechać na Światowe Dni Młodzieży. Pragniemy wzrastać w wierze, wysłuchać świadectwa wiary i rozpoznać nasze własne powołanie, naszą życiową drogę.

Z naszej parafii na spotkanie wybiera się tylko pięć osób, więc dołączymy się do większej grupy z Irkucka. Do tego ogromnego wydarzenia przygotowują się duchowo (a także oczywiście, materialnie): Jekatierina – 24 lata, nauczycielka historii i parafialna organistka; Elwira – 24 lata, nauczycielka WFu; Natalia – 22 lata, nauczycielka szkoły podstawowej; Wiera – 19 lat, studentka nauczania początkowego i pomocnica sióstr; Artiom – 16 lat, uczy się na cieślę i jest aktywnym ministrantem w parafii.

Nie zważając na to, że wszyscy przyszliśmy do Pana Boga na różnych etapach naszego życia, wszyscy mają różne charaktery i plany na życie, jednak Chrystus wszystkich nas złączył i pragnie złączyć na Światowych Dniach Młodzieży!

Z Bogiem i do zobaczenia w Krakowie!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam