data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

I Ty wymaluj Obraz!

2016-04-19


„Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie” – to polecenie skierował Jezus do siostry Faustyny 85 lat temu. Dziś siostry z ekipy Faustyna2016 i członkowie wspólnoty Chrystus w Starym Mieście zapraszają do pomocy w „wymalowaniu” wizerunku Miłosiernego nie za pomocą farb i pędzla, lecz zdjęć twarzy.

– Chcemy stworzyć "żywy" Obraz Jezusa Miłosiernego. Ten Obraz pokazuje nam jaki jest Bóg. Ale jest też zaproszeniem do tego, żebyśmy i my stawali się coraz bardziej miłosierni, jak Jezus – wyjaśnia s. Emanuela Gemza ZMBM z ekipy Faustyna2016 i dodaje – Sens akcji jest głęboki. Chodzi o to, żebyśmy chcieli być tacy jak Jezus! Aby inni, patrząc na nasze życie i czyny, mogli zobaczyć miłość Jezusa.

To nie jedyny cel akcji. Tworząc mozaikę ze zdjęć, organizatorzy chcą symbolicznie zjednoczyć osoby ze świata w jednym miejscu – na obrazie i przy jednej Osobie – Chrystusie. Organizatorzy projektu zachęcają ponadto do posiadania przy sobie obrazka Jezusa Miłosiernego.

Wizerunek Miłosiernego zostanie wyeksponowany na terenie Sanktuarium w dobrze widocznym miejscu. – Mamy nadzieję, że zauważy go papież Franciszek podczas wizyty w Łagiewnikach – mówi s. Emanuela Gemza.

– Mozaika będzie miała kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Wykonaniem zajmie się profesjonalna firma, a my potrzebujemy tysiące zdjęć – nie ma limitu – precyzuje Konrad Ciempka ze wspólnoty Chrystus w Starym Mieście.

Obraz będzie udostępniony także w Internecie, aby każda osoba, która przyczyni się do jego „wymalowania”,  miała możliwość odnalezienia siebie w wizerunku Jezusa Miłosiernego.

Akcja ma zasięg międzynarodowy, fotografie napływają już z całego świata. Aby wziąć udział w akcji i „wymalować” Obraz, należy przesłać swoje zdjęcie korzystając z formularza na stronie projektu TUTAJ (przycisk Dołącz) do 3 czerwca.


Dominika Stoszek

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam