data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Call Center czeka na Twoje pytania!

2016-05-17


17 maja Komitet Organizacyjny ŚDM uruchomił Call Center. Wolontariusze, w pięciu językach, odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące ŚDM.

Siedziba Call Center znajduje się w jednej z sal Urzędu Miasta Krakowa przy Rynku Podgórskim. Miejsce pracy wolontariuszy poświęcił ks. Grzegorz Suchodolski. – Cieszę się, że na 10 tygodni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży mogę poświęcić Wasze miejsce posługi. Modlimy się dziś o światło Ducha Świętego i mądrość dla całego zespołu – mówił Sekretarz Generalny KO ŚDM. W uruchomieniu Call Center brali udział ks. João Chaga z Papieskiej Rady ds. Świeckich, dr Marcello Bedeschi, przewodniczący Fundacji Jana Pawła II,  reprezentant Urzędu Miasta Krakowa, wolontariusze infolinii oraz przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Infolinia jest obsługiwana w pięciu językach: polskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim oraz francuskim. Po wyborze numeru +48 12 446 73 33, następuje wybór języka. Z pomocy wolontariuszy Call Center będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 13.00 oraz 14.00 – 17.00 czasu polskiego.

– W miarę zbliżania się ŚDM, będziemy wydłużać czas pracy infolinii – mówi Łukasz Schibowski, koordynator Call Center i uzupełnia – od 25 lipca do 1 sierpnia będzie działała, prawdopodobnie, 24 godziny na dobę.


Pomimo uruchomienia Call Center, infolinia dotycząca rejestracji pielgrzymów nie zawiesza działalności. Osoby zainteresowane zapisem na ŚDM, powinny kontaktować się z Departamentem Rejestracji.

 – Jednym z zadań wolontariuszy Call Center jest filtrowanie pytań. Będą odpowiadać bezpośrednio, a w przypadku bardziej szczegółowych kwestii – kierować do konkretnej Sekcji Komitetu Organizacyjnego – wyjaśnia Łukasz Schibowski.

Przygotowanie wolontariuszy do pracy w Call Center trwało kilka tygodni. Każdy z Departamentów przygotował własne szkolenie. Ponadto konsultanci na bieżąco śledzą informacje pojawiające się na oficjalnej stronie ŚDM.

W ramach przygotowań do uruchomienia infolinii, wolontariusze odpowiadali już na pytania. Najwięcej telefonów odebrała do tej pory Weronika Glapiak. – Pytania są przeróżne. Dotyczą np. stanowisk gastronomicznych, możliwości wykorzystania logo. Najczęściej telefonują osoby z Polski, ale rozmawiałam też z przedstawicielami Polonii, głównie ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Dzwonią nasi sąsiedzi. Ostatnio rozmawiałam z siostrą zakonną ze Słowacji. Udało nam się porozumieć, choć nie było łatwo – wyjaśnia wolontariuszka.

Konsultanci odpowiedzą na pytania także drogą e–mailową:
info.pl@krakow2016.com (język polski)
info.en@krakow2016.com (język angielski)
info.es@krakow2016.com (język hiszpański)
info.it@krakow2016.com (język włoski)
info.fr@krakow2016.com (język francuski)

Call Center zakończy swoją pracę przypuszczalnie 3 sierpnia. – Światowe Dni Młodzieży trwają do 31 lipca, ale wiele grup zostanie jeszcze w Krakowie. Chcemy im pomóc m.in. w tym jak poruszać się po mieście i bezpiecznie z niego wyjechać – tłumaczy Łukasz Schibowski.


Dominika Stoszek

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam